Команда 3D UTU спільно з науковцями Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова виготовила три зразки конструкцій перекриттів методом 3D-друку бетоном. Про це повідомили на сторінці 3D UTU у Facebook.
Засновниця компанії Інна Фурман підкреслила, що ця розробка є одним з перших прикладів у світі, коли зосереджено увагу саме на 3D-друці конструкцій перекриттів. «3D-друк бетоном активно розвивається у багатьох країнах світу. У той же момент лишається не вирішеним питання способу виготовлення конструкцій перекриттів за цією технологією. Декілька місяців тому разом із науковою командою ХНУМГ ім. О.М. Бекетова ми розпочали плідно працювати, аби змінити цю ситуацію. І от маємо перші результати!» – написала вона.
На черзі – проведення випробувань, доопрацювання алгоритмів розрахунку та практичне впровадження у будівельну галузь. Це відкриває нові можливості для відновлення житлової інфраструктури, зокрема в сегменті каркасного будівництва та бетонного друку в реконструкції багатоповерхових будівель.
Раніше професор Шмуклер Валерій Самуїлович, доцент Калмиков Олег Олександрович та доцент Резнік Петров Аркадійович з ХНУМГ попрацювали над програмою «Цифрові рішення для максимальної готовності до післявоєнної відбудови українських міст». Вони розробили конструктивну систему для відновлення багатоповерхових панельних будинків, у якій просторовий монолітний каркас формується за допомогою незнімної опалубки, надрукованої з бетону. Це дозволяє використовувати систему як для відновлення, так і для нового будівництва.

Фото: 3D UTU
3D UTU та ХНУМГ ім. О.М. Бекетова надрукували перші зразки перекриттів з бетону на 3D-принтері
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Ідентифікатор: 15767

15 трав. 2025 р.

14 трав. 2025 р.

3 жовт. 2024 р.

30 вер. 2024 р.