Спеціальне мито на імпорт кабелю скасовано
Фото: Dennis Brekke on Unsplash

Спеціальне мито на імпорт кабелю скасовано

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела спеціальне мито на імпорт проводів. Після цього Міністерство цифрової трансформації звернулося з проханням переглянути рішення. Його переглянули та скасували (№ СП-510/2021/4411-03 від 11.10.2021). Повідомлення опубліковане в «Урядовий кур’єр» і набуло чинності, повідомляє портал BAU.ua.

Розслідування проводилося за заявою «ОДЕСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ завод «ОДЕСКАБЕЛЬ» та «завод ПІВДЕНКАБЕЛЬ». Рішенням було запроваджено спеціальне мито в розмірі 23,5% для проводів, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами,8544 70 00 90.
Без сплати спеціального мита в Україну можна було завозити кабелі із 61 країни, але в переліку були відсутні Білорусь, Росія, США та Китай.

Однак, після звернення Мінцифри, Комісія постановила, що національні інтереси не вимагають спеціальних заходів щодо імпорту проводів, і скасувала спеціальне мито.

За даними Мінцифри, у країні виробляються не всі види кабельно-провідникової продукції або не в промислових масштабах. Оскільки міністерство реалізує проєкт щодо забезпечення населення доступом до оптичного інтернету до 2024 року, воно було стурбоване впливом мита на розвиток комунікаційної інфраструктури України.
Ідентифікатор: 15223