Коричневий і білий бетонний будинок на фоні голубого денного неба

Як перевірити будинок перед покупкою: покроковий чек-лист

 3 342
Купівля житла — серйозне капіталовкладення, яке вимагає від вас відповідального підходу. Життя за містом дозволяє усамітнитися в тиші, насолодитися екообстановкою та відчути повною мірою блага природи.

Щоб купити будинок Чернівці вам запропонують безліч цікавих варіантів. Потрібно лише визначитися з метою, розміром, бюджетом. Коли ви знайшли те саме житло, де ідеально все, починається найважливіший етап — перевірка нерухомості:
  1. Перше спілкування з продавцем будинку
  2. Огляд нерухомості

Перше спілкування з продавцем будинку

Оцінити заздалегідь ризики можна навіть на етапі телефонної розмови або першої зустрічі з продавцем. Якщо продажем займається посередник, то тут потрібно посилити свою уважність і обережність у 2 рази. Саме в подібних випадках найчастіше спливають неприємні нюанси. Перевірка продавця на першому етапі може включати наступне:

  • ● уточнення всіх даних — перепитайте, де розташоване первинне або вторинне житло, площу, основні параметри, на практиці вже в цей момент можна знизити вартість на 10%;
  • ● запит усіх фото та документів — продавець може через месенджер ознайомити вас із документами на право власності, надати додаткові фото.

Якщо не помітили нічого підозрілого та продавець вам імпонує, тоді можна домовлятися про первинний огляд. Якщо помітили даже маленькі нестикування, то краще перейти до інших пропозицій на OLX.

Огляд нерухомості

Ваше головне завдання — зіставити представлені раніше дані з реальністю. Перш ніж підписати акт прийому-передачі або договір на право власності, важливо звернути увагу на таке:

  • ● розташування — якщо поряд є залізниця, то це гарний привід збити вартість, зверніть увагу на вид з вікна, об'єкти, що знаходяться поруч, доступність до базової інфраструктури;
  • ● сусіди — вони безпосередньо впливають на комфорт проживання, якщо вийде, то спитайте у мешканців особливості конкретного району;
  • ● перевірте, щоб усі будівельні норми відповідали закону — іноді у продаж потрапляють будинки з неякісним дренажем, відсутністю можливості заїхати на територію пожежній машині та іншими нюансами.

Якщо планується розстрочка, кредит чи іпотека із заставою, тоді заздалегідь прорахуйте, чи потрібні якісь капіталовкладення для того, щоби заїхати й жити, та чи зможете ви їх покрити. Усі спірні моменти найкраще вирішувати через приватного нотаріуса, а також скласти доручення, щоб він правильно уклав угоду на майно. Перевірка та підготовка всього необхідного для купівлі житла — довгий і кропіткий процес, зате надалі, після отримання ключів уже від свого будинку, всі непередбачені сюрпризи зведені до мінімуму або зовсім виключені.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції BAU.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через BAU.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще