Модульний будинок вночі

Український виробник модульних будинків SCANDI: Як успішно пережити карантин

Повага до клієнта і гнучкість
 4 181
Український виробник модульних будинків збільшив обсяги продажів під час карантину. Звучить дивно, чи не так? Сергій Лоцман, автор ідеї та власник бренду SCANDI, розповідає історію успіху своєї компанії.
Чоловік на фоні модульного каркасу
«Повага до клієнта, гнучкість та віра у світле майбутнє допомогла нам успішно працювати під час карантину», — Сергій Лоцман, власник ТМ SCANDI Фото: ТМ SCANDI
Поговорили про:
  1. Коли і як саме була створена ТМ SCANDI?
  2. Яка ваша особиста роль та участь у цьому?
  3. Стосовно нинішньої ситуації у світі та кризи у зв’язку з карантином. Коли і як саме ви відчули його на собі?
  4. А як змінилася ваша робота після офіційного оголошення карантину й запровадження відповідних обмежень?
  5. Більшості компаній довелося скоротити персонал під час карантину або переглянути оплату його праці. Який шлях обрали ви?
  6. Зараз карантин дещо пом’якшили, люди поступово повертаються до звичного життя – яка ситуація у вашому бізнесі сьогодні?
  7. Сергію, ґрунтуючись на власному досвіді – які поради ви б дали власникам бізнесу, щоб успішно пережити кризу?

Коли і як саме була створена ТМ SCANDI?

BAU.ua
Сергій Лоцман:
У 2009-2013 роках ми з однодумцями займалися виробництвом та реалізацією котеджних містечок навколо Києва. У процесі такої роботи з’явилося чітке розуміння клієнтських запитів, практичний досвід та усвідомлення того, що на ринку немає вітчизняного продукту, який би максимально відповідав побажанням замовників. А саме – готових та зрозумілих рішень із фіксованою ціною, які швидко зводяться без масштабного будівництва, сучасно виглядають, відповідають законодавчо встановленим нормам і водночас є екологічними, ощадливими та придатними для проживання упродовж року.

З 2014 року ми почали розробляти архітектурні рішення, планування й наповнення будинків. Експериментували з матеріалами, технологіями, шукали оптимальний баланс високої якості, надійності та доступної ціни. І в результаті такої ґрунтовної роботи та багаточисельних спроб у 2017 році з’явилися модульні будинки SCANDI – наша гордість. Зважаючи на те, що їх популярність постійно зростає – докладені зусилля не були марними.

Модульний будинок
Будинок SCANDI 4 з 2-ма спальнями, площею 82.5 м2. Повністю готовий до проживання Фото: ТМ SCANDI

Яка ваша особиста роль та участь у цьому?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
Я, Сергій Лоцман, є не лише власником ТМ SCANDI. Саме мені належить ідея створення такого продукту, багаторічне натхнення та розробка готових моделей, а головне – гуртування команди професіоналів і однодумців, які допомогли все це реалізувати. Сьогодні я продовжую активно розвивати компанію, шукати методи вдосконалення технології та готової продукції, особисто спілкуватися з клієнтами та контролювати кожен етап виробництва. До речі, ми з родиною також живемо у SCANDI – що може бути кращою рекламою?

Стосовно нинішньої ситуації у світі та кризи у зв’язку з карантином. Коли і як саме ви відчули його на собі?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
Виробництво наших будинків відбувається серійно, на заводі. Модульні конструкції створюються в цехах постійно, тож будь-які зовнішні чинники майже не впливають на цей процес.

В березні цього року ми не помітили зменшення зацікавленості з боку клієнтів, але відчувалася позиція певного вичікування. Це і зрозуміло – люди були дезорієнтовані, налякані світовою пандемією та відсутністю чітких прогнозів на майбутнє.

Та вже у квітні розпочався справжній «бум» на готові рішення, які можна побачити та придбати швидко і, що головне – за фіксованими цінами в гривнях, незалежно від стрибків долара. Саме це ми й декларуємо – модельний ряд будинків, повністю готових для проживання через 35-45 днів. Ціни ми свідомо не підвищували, адже в такій ситуації це було б нечесно щодо клієнтів. Натомість нам вдалося знайти внутрішні резерви для такої стабільності та домовитися з партнерами.

А як змінилася ваша робота після офіційного оголошення карантину й запровадження відповідних обмежень?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
Ми розуміли, що треба доволі швидко пристосовуватися до нових реалій і тримати марку, дотримуючись високих стандартів якості й обіцяних строків. Тому нарощували виробничі потужності, неуклінно виконуючи рекомендації медиків. Соціальна дистанція, антисептики, масковий режим та регулярний температурний скринінг стали невід’ємною складовою робочого процесу. Звісно, ми потурбувалися про безпеку потенційних клієнтів і персоналу SCANDI: більшість комунікацій перевели в онлайн-режим, а у разі необхідності особистої зустрічі забезпечували всіх засобами індивідуального захисту, проводили їх на відкритих майданчиках.

Крім цього, ми не зупиняли рекламні кампанії, оптимізували маркетинговий план та постійно залишалися на зв’язку в соціальних мережах, аби підписники відчували нашу присутність і співучасність у всьому, що відбувається навколо.

Більшості компаній довелося скоротити персонал під час карантину або переглянути оплату його праці. Який шлях обрали ви?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
У нас усе навпаки – чисельність працівників за період карантину збільшилась. Це пов’язано з тим, що ми принципово вирішили нікого не звільняти, а створити комфортні умови для дистанційної роботи. Команда SCANDI – це наша родина, яку навіть у складний час треба берегти й підтримувати. Що стосується виробничого персоналу – тут у нас поповнення, адже кількість замовлень постійно зростає.

Зараз карантин дещо пом’якшили, люди поступово повертаються до звичного життя – яка ситуація у вашому бізнесі сьогодні?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
Ми продовжуємо нарощувати виробництво й розширювати географію замовлень. Наші будинки мандрують по всій Україні – Хмельницький, Полтава, Кривий Ріг, Одеса, Харків, Закарпаття… Окрім модульних будинків для постійного проживання або дачі пропонуємо цікаві продукти для бізнесу: офісні та складські приміщення, фермерські господарства, спортивні та готельні комплекси, ресторани. Нарощуємо партнерську мережу – сьогодні ми співпрацюємо з виробниками вбудованої техніки Candy, компанією LG, що надає теплові насоси для додаткового комфорту наших будинків, брендом Saint Gobain, який постачає сертифікований теплоізоляційний матеріал ISOVER, а також із виробниками меблів, ламінату, електрофурнітури. Надійне партнерство дає змогу нам удосконалювати стандартну лінійку й розробляти нові моделі, адже розвиток – це невід’ємна складова успіху, тож ми не стоїмо на місці.

Під час карантину ми збільшили обсяги виробництва на 82% – і це не межа.

Сьогодні іменем SCANDI часто називають будинки схожих архітектурних форм, що звісно, приємно. Як кажуть: наслідування – кращий комплімент. Але варто розуміти суттєву різницю оригінальної продукції нашого виробництва й підробок.

Сергію, ґрунтуючись на власному досвіді – які поради ви б дали власникам бізнесу, щоб успішно пережити кризу?

— BAU.ua
Сергій Лоцман:
Головне – це йти вперед за будь-яких обставин, ні в якому разі не зупинятися, працювати вдень і вночі. Я вважаю, що причаїтися й чекати чогось під час кризи – хибна стратегія, яка неодмінно призведе до збитків або навіть краху.

Треба навчитися миттєво реагувати на зміну зовнішніх чинників, використовувати різні інструменти й не боятися помилок. Наприклад, ми почали співпрацювати з маркетинговою агенцією й це дозволило кожному максимально ефективно займатися своєю справою: нам – виробництвом, агенції – комунікативною складовою.

І ще: успішна компанія – це не бренд, не гучна назва й не графік прибутковості. Це люди, які створюють усе вищезазначене. Тому знайдіть своїх однодумців і тримайтеся разом, тоді будь-яка криза подарує бізнесу крила, а не зламає.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції BAU.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через BAU.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще