Основні правила з'єднання осьових фітингів

Основні правила з'єднання осьових фітингів

5 правил для очікуваного результату
calendar_today
18 жовтня 2019
query_builder
visibility
1 336
У цій статті розглянемо основні правила з'єднання осьових фітингів.

Найбільш популярною трубною системою для опалення та водопостачання в наші дні є система фітингів із натяжною гільзою. Причин для цього багато — мінімальний гідравлічний опір, висока надійність, простота монтажу.

Правило №1 - Підготовка труби

Очевидність і простота підготовки труби до монтажу, не говорить про те, що все це роблять. Рівний і перпендикулярний зріз труби забезпечує надійність з'єднання з фитингом. Недотримання цього правила може призвести до появи протікання з'єднання.

Правило №2 - Неправильна вставка фитинга в трубу

Штуцер фітинга для з'єднання з трубою має свій спеціальний профіль. На ньому розташовано кілька фасок для поліпшення зчеплення труби з фітингом. На кінці штуцера розташований буртик. Він виконує функцію упору й обмежувача руху гільзи.

У процесі з'єднання фітинг вставляється в трубу. Водночас необхідно пам'ятати, що трубу необхідно вставляти не до упору (буртика), а залишати мінімальну відстань. У разі недотримання цього правила, під час монтажу може утворитися наплив надлишку труби між бурти й гільзою. Оскільки в разі руху гільзи трубою, вона може «потягнути» за собою частину верхнього шару труби. У такому випадку з'єднання втратить герметичність.

Правило №3 - Дотримання правильного напрямку під час натягування гільзи

Базовий процес створення з'єднання на базі аксіальних фітингів — це натягування монтажної гільзи на фітинг із трубою. Безпосередньо перед натягуванням гільза надівається на трубу. Водночас, якщо Ви звернете увагу на дизайн гільзи, то побачите спеціальну фаску конусної форми, з одного боку. Саме цією стороною гільза повинна бути звернена до буртику фітингу. У такому положенні ймовірність появи проблем (див. Правило №2) скорочується в кілька разів.

Правило №4 - Перевірка інструменту перед монтажем

Цей процес дуже важливий, оскільки несправність монтажного інструменту може призвести до пошкодження фітингів.

Наприклад, перевірка працездатності може вберегти від випадків надмірного тиску насадок гільзою на бурт фітинга.

Правило №5 - Використання фітингів і гільз одного виробника

Позірна повна зовнішня аналогія монтажних гільз / фітингів різних виробників не є повною. І застосування фітингів і гільз різних брендів може призвести до поломки фітингів або втрати герметичності з'єднання.

Наприклад, компанія FADO проводить безліч випробувань і тестів перед випуском нової продукції. Тому їх трубна система збалансована і всі елементи системи «підігнані» один під одного. І в разі використання повної системи фітингів FADO Slice, компанія дає гарантію на з'єднання.

Латунний натяжний фітинг, трубопровід і інструмент
Фото: Fado

Сподіваємося, що ці правила допоможуть вам створити надійну систему, яка буде служити довгі роки.

 
Автор:
Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції BAU.ua може не співпадати з думкою автора
Дизайн інтер`єрів Чи можна прати жалюзі?
Чи можна прати жалюзі?
Дизайн інтер`єрів Як вибрати колір стін для дизайну інтер'єру
Як вибрати колір стін для дизайну інтер'єру
Дизайн стін — приклади колірних рішень для інтер'єру
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями