Виставковий центр у Варшаві

Підсумки ReBuild Ukraine 2023

Відбудуємо Україну разом!
У форумі ReBuild Ukraine 2023, що відбувся у столиці Польщі, взяли участь представники 23 громад з різних регіонів України. Це має велике значення для всіх, хто цікавиться відновленням країни та її міжнародними зв'язками.

Учасники представили свої проєкти та ідеї для відновлення постраждалих громад, які стали жертвами російської агресії. Національний стенд «Україна та її громади» був представлений територіальними громадами, зокрема: Баштанською, Бородянською, Бучанською, Вінницькою, Вознесенською, Городоцькою, Дергачівською, Дніпровською, Житомирською, Запорізькою, Ізюмською, Ірпінською, Коблівською, Макарівською, Маріупольською, Миколаївською, Сєвєродонецькою, Славутицькою, Тростянецькою, Херсонською, Чернігівською, Чортківською, Чугуївською.

Найкраще ситуацію на місцях передали громади

Переговори на національних стендах Київщини під час ReBuild Ukraine 2023
Національні стенди українських територіальних громад Фото: Андрій Лесьо

Представники територіальних громад виступили з доповідями та презентаціями. Форум став платформою для представлення їхніх проєктів та ідей відновлення, що потребують фінансування та підтримки.

Україна зазнала мільярдних збитків від війни: станом на початок минулого літа було пошкоджено близько 100 000 будівель. Найбільше постраждав житловий сектор, на який припадає 40 відсотків від мільярдних збитків

Еллен Гамілтон, провідний фахівець з міських питань глобальної практики розвитку міст, стійкості та землі – Європа та Центральна Азія Світового банку

Подія також стала майданчиком для обговорень та дискусій щодо важливих питань відновлення України, а саме:

  • ● підтримка військових та внутрішньо переміщених осіб,
  • ● покращення економіки країни,
  • ● відбудова житла та інфраструктури,
  • ● створення нових підприємств для забезпечення людей робочими місцями.

Прямі збитки через руйнування житла вже складають 50,4 млрд доларів

Форум мав на меті залучення іноземних інвестицій та підтримки з боку Європейського Союзу, зокрема представників комерційних компаній та фондів з різних країн Європи.

Згідно зі звітом «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», загальні потреби у відновленні зараз становлять 411 мільярдів доларів, з прямими збитками житла на 50,4 мільярда доларів. І ця цифра постійно зростає через воєнні злочини росії.

Щоб забезпечити якість та ефективність відновлення житла в Україні, необхідно використовувати кращі будівельні практики, і компанія ТОВ Екодар запропонувала використовувати інструмент оцінки архітектурних проєктів radar house. Він дозволяє втілити принцип «Відбудувати краще, ніж було» під час відновленні громад. Після десятка зустрічей та переговорів була досягнута домовленість про співпрацю з громадами Київщини.

Відбудувати Україну відповідно до європейських стандартів

Філіп Кремптон, Президент Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC), зазначив, що головною метою є відбудування України відповідно до європейських стандартів у технічному, екологічному, соціальному та політичному вимірах на найвищих етичних засадах. Втілити принцип «Відбудувати краще, ніж було».

Тому приємно зазначити, що самі громади проявляють особливий інтерес до проєктів з мінімальним споживанням енергії та таких інструментів, як radar house. Калькулятор radar house допомагає оцінювати якість проєктів за системою Active House.

Параметри будинку ZEMP.HOUSE у формі радару
Діаграма радара ZEMP.HOUSE — першого проєкту багатоквартирного будинку з технічних конопель Фото: Active House

Проєкт ZEMP.HOUSE є прикладом сталого розвитку та створення комфортних, енергоефективних і екологічних будинків за системою Active House ➚. Параметри будинку вираховуються у трьох сферах: комфорт (продуктивність, самопочуття, здоров'я), енергоефективність, безпека для здоров'я та навколишнього середовища.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через BAU.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще