Незважаючи на спад світове виробництво сталі збільшилося знову

BAU.ua 22 листопада 2011 р. о 19:51

За даними World Steel Association (WSA), світове виробництво сталі в жовтні 2011 року склало трохи менше 124,0 млн. т. Це на 0,9% більше, ніж у попередньому місяці, так що тривало чотири місяці скорочення випуску в глобальній металургійної галузі змінилося незначним зростанням. Втім, внаслідок більшої кількості днів у жовтні, ніж у вересні, середньоденна виплавка реально зменшилася від 4,1 тис. до 4,0 тис. т. Як повідомляє WSA, рівень завантаження потужностей у галузі склав у жовтні 76,5: це найнижчий показник за поточний рік.
Проте, слід зазначити, що незважаючи на падіння цін на сталеву продукцію і численні повідомлення про виведення з ладу надлишкових потужностей у дійсності обсяг виробництва в жовтні скоротився лише в незначній мірі. З найбільших виробників тільки Китай і Тайвань знизили виплавку сталі в порівнянні з попереднім місяцем. Очевидно, основні наслідки прийнятих останнім часом рішень про зупинення доменних печей і прокатних станів виявляться лише в листопаді-грудні.
Усього за перші десять місяців 2011 року в 64 країнах, які подають свої дані в WSA, було вироблено 1259,1 млн. т сталі, що на 8,1% або 94,6 млн. т перевищує показники аналогічного періоду річної давнини. Як і раніше, велика частина приросту (76,3 млн. т) припало на чотири країни - Китай, Індію, Корею та Туреччини. Ця четвірка збільшила виплавку сталі на 11,3% в порівнянні з січнем-жовтнем минулого року, тоді як інші країни світу наростили випуск тільки на 3,6%.
Китай за перші десять місяців 2011 року видав 582,3 млн. т сталі, що на 10,9% більше, ніж за той же період рік тому. Проте останнім часом через спад на внутрішньому ринку і скорочення обсягів експорту китайські металурги змушені зменшити оберти. За даними національної сталеливарної асоціації CISA, за першу декаду листопада середньоденне виробництво сталі в країні склало лише 1,664 млн. т, що на 16,9% поступається рекордному показнику початку червня. Очевидно, в цьому році китайська металургійна промисловість все-таки не зможе взяти рубіж 700 млн. т.
В Індії зростання за підсумками десяти місяців склав 8,9% в порівнянні з минулим роком, зате середньомісячний обсяг випуску перевищив 6 млн. т. Таким чином, Індія остаточно вийшла на четверте місце в світовому рейтингу виробників сталі, відтіснивши Росію з 5750000 . т на п`яту сходинку. При цьому, на відміну від більшості інших країн світу, в Індії металурги продовжують розробляти проекти, спрямовані на розширення потужностей. Зокрема, в грудні цього року в ході візиту російського прем`єр-міністра Володимира Путіна в Делі має бути підписана угода між `Северсталью` і індійською компанією NMDC про спільне будівництво в штаті Карнатака меткомбінату на 3 млн. т на рік.
Раніше індійське уряд планував доведення потужностей з виплавки сталі в країні до 120 млн. т на рік вже до 2012 року. Природно, ці плани виконані не будуть, але тепер національне Міністерство металургійної промисловості поставило перед галуззю менш амбітну, але більш реальну задачу: 113 млн. т на рік до кінця березня 2017 року.
Серед великих виробників сталі продовжують лідирувати за темпами зростання виплавки Корея і Туреччина, наростили показники відповідно на 20,0 і 19,1% в порівнянні з січнем-жовтнем 2010 року. Втім, в обох країнах металурги відчувають певні проблеми, пов`язані з переповненням національних ринків і погіршенням зовнішньоекономічної кон`юнктури. Корейська Posco вже повідомила, що буде зменшувати виплавку сталі в найближчі місяці.
У країнах Євросоюзу за десять місяців 2011 року було вироблено на 3,6% стали більше, ніж за той же період річної давності. При цьому, основний приріст припав на Італію та Німеччину. В даний час Німеччина зміцнила свої позиції економічного (і політичного) лідера ЄС, а от в Італії економічні проблеми наростають. Втім, зниження обсягів виробництва сталі очікується в найближчому майбутньому по всьому Євросоюзу.
У той же час, американські компанії не зменшують випуск. У січні-жовтні в США було виплавлено на 6,8% стали більше, ніж рік тому. Деяке скорочення випуску довгомірного прокату було компенсовано введенням в дію трьох виробничих ліній на інтегрованих комбінатах. Та й економіка США перебуває зараз в однозначно кращому стані, ніж європейська.
Тим не менш, очевидно, що в листопаді-грудні можна очікувати скорочення виробництва сталі у світі. Через рецесії попит на сталеву продукцію знизився, так що металургам необхідно привести обсяг випуску у відповідність реальним потребам.

Віктор Тарнавський
http://www.rusmet.ru/

Останні новини розділу