Гаряче цинкування з українським акцентом

BAU.ua 14 листопада 2011 р. о 17:48

Відомо, що щорічно близько 10% всього металу приходить в непридатність від корозії. Для його захисту використовуються такі антикорозійні матеріали, як цинк, магній, алюміній, кадмій. Однак найбільш популярний серед них цинк. В основному, завдяки можливості використовувати його вдруге (близько 80%), так як цинк при цьому не втрачає своїх фізичних і хімічних властивостей. В даний час близько половини виробленого в усьому світі цинку використовується саме для антикорозійного покриття металу.
Метод гарячого цинкування - один з найбільш передових способів нанесення цинку на сталеві вироби. Процес здійснюється шляхом занурення металевих виробів у спеціальні ванни з 450-градусним розплавом цинку. При цьому, для забезпечення дійсно високої якості, до цинкування всі металоконструкції проходять повний цикл підготовки, очищення та сушіння поверхні.
Утворена після цинкування захисна оболонка мінімізує вплив навколишнього середовища і проявляє стійкість до механічних дій. А завдяки створенню гальванічного елемента при зіткненні цинку з металом забезпечується також і електрохімічний захист. Якщо в елементі відбувається напруга і утворюється тріщина цинкової оболонки, то це призводить до корозії цинку, а не металу. Тим самим, на відміну від інших антикорозійних систем, які створюють або захисний бар`єр, або гальванічний елемент, гаряче цинкування з`єднує обидва ці способи. При цьому створюється досить ефективний і економічний продукт, який захищає металоконструкції на протязі від 20 до 65 років залежно від агресивності навколишнього середовища.
В Україні в даний час працюють два заводи гарячого цинкування. По-перше, це завод `Перша українська цинковня` в м. Стрий Львівської області, побудований в 2007 році. Загальна площа заводу понад 7000 кв. м, на заводі створено 50 робочих місць. Сьогодні `Перша українська цинковня` задовольняє потреби клієнтів з 14 областей України, а також співпрацює з іноземними компаніями.
Другий завод гарячого цинкування розташований у м. Запоріжжі - `Хіт-Технологія`. Загальна площа заводу понад 7000 кв. м, на заводі створено 380 робочих місць. Продуктивність заводу складає 2300 т оцинкованих металоконструкцій на місяць.
Крім зазначених заводів, послуги антикорозійної обробки металоконструкцій методом гарячого цинкування надає також завод `Фрегат`, розташований в Миколаївській області. Виробничі потужності цеху гарячого цинкування дозволяють виробляти покриття на виробах різної конфігурації до 2000 т на місяць. Оцинкована продукція заводу направляється в країни Центральної і Західної Європи.

Нові потужності

Сьогодні для задоволення попиту в антикорозійного обробці металоконструкцій методом гарячого цинкування в Україну ведеться будівництво ще двох нових і по-своєму унікальних заводів гарячого цинкування.
Це завод в м. Черкаси, будівництво якого здійснює ТОВ `Компанія `Метал Інвест`, створена в 2009 році. Очікується, що підприємство не матиме аналогів в Україні, оскільки там можна буде цинкувати металоконструкції довжиною до 15 м, що в даний час не може зробити жоден чинний в країні завод. У Черкасах це стане можливим завдяки обладнанню лінії ваннами розміром 14х1, 6х3, 2 м, які поставляються і встановлюються компанією Western Tehnologies. Новий завод буде мати продуктивність 3000 т оцинкованої продукції на рік. Запуск лінії запланований на листопад поточного року.
А в першому кварталі 2012 року очікується здача в експлуатацію іншого заводу з антикорозійного обробці металоконструкцій методом гарячого цинкування в Житомирі. Будівництво заводу веде компанія `Полімекс-Мостосталь Україна`, що знаходиться у власності польської будівельно-інженерної фірми Polimex-Mostostal SA Новий завод на Житомирщині стане найбільшим серед аналогічних підприємств в Україні, враховуючи і ще не добудований черкаський завод. Очікувана продуктивність - більше 4000 т конструкцій в місяць. На підприємстві будуть встановлені ванни розміром 13х1, 6х3, 3 м, що дасть можливість виробляти оцинковку металоконструкцій габаритами 12,8 х1, 5х2, 9 м і максимальною масою 9 т. Запуск нового заводу дасть близько 220 робочих місць і обійдеться його власникам у 170 млн. грн.

http://www.rusmet.ru/

Останні новини розділу