Утеплення фасаду квартири: кооперуйтеся з сусідами

Тепла сонячна погода — це гарні умови для проведення фасадних робіт. Додаємо сюди майбутній холод і невизначеність зі стабільністю опалення взимку і отримуємо неймовірно високий попит на утеплення фасадів.
Утеплення фасаду
Фото: Галина Коноваленко

Фасадники зараз зайняті настільки, що замовити локальну теплоізоляцію в багатоповерховому будинку на одну квартиру вкрай складно — із 15 компаній тільки одна-дві дадуть відповідь позитивно, і то із застереженням «коли бригада не буде зайнята».

Компанії радять скооперуватися з сусідами, що логічно не тільки з точки зору можливості замовити саму послугу, але і з позиції правильності підходу до утеплення зовнішніх стін. Локальна теплоізоляція фасаду (на одну квартиру) в багатоповерховому будинку — не найкраще рішення, яке в подальшому може призвести до небажаних наслідків.

Більшість компаній на сьогоднішній день згодні братися за замовлення площею від 40 м2 і більше (це 2-3 квартири). Найбільш часто вживані ізоляційні матеріали — пінопласт марки ПСБ-С-25 вітчизняних виробників («Термопласт», «Століт») із використанням імпортних клеїв і штукатурок (наприклад, Ceresit).

Варто звернути увагу на те, що переважна більшість компаній пропонує утеплити фасад листами пінопласту товщиною 5 або 10 см. Деякі навіть рекомендують 5-тисантиметровий пінопласт, якщо будинок із червоної цегли, мотивуючи це досить хорошими теплоізоляційними властивостями цегли. АЛЕ. Враховуючи загальну вартість такого заходу, як утеплення фасаду, і різницю в термоізоляційному ефекті (між системою ізоляції з пінопластом товщиною в 5 і в 10-15 см), який господарі квартири отримають на виході, доцільно утеплювати стіни відразу 10-ти або 15-тисантиметровим пінопластом, гарантовано отримуючи додаткову ізоляцію і не повертаючись до цього питання ще багато років.

Вартість теплоізоляції фасаду коливається від 250 до 350 грн/м2 за утеплення пінопластом товщиною 5-10 см.

Також усім бажаючим утеплити свою квартиру краще набратися терпіння, тому як сезон у розпалі і у фасадників багато замовлень. До речі, чим більше буде замовлений метраж утеплення, тим імовірніше, що компанія-виконавець віддасть йому перевагу, оскільки тепло скоро закінчиться, а в дощову погоду фасадні роботи не проводяться.

Галина Коноваленко
Галина Коноваленко
Розумний Дім OptimaHouse: дом нового поколения
OptimaHouse: дом нового поколения
Практика будівництва Если Вы затеяли ремонт...
Если Вы затеяли ремонт...
Практика будівництва Детально про утеплення будинку
Детально про утеплення будинку
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями